www.TOTALITA.cz

napsali o nás.......

www.novinky.cz

Letem světem internetem (21. díl) - Totalita na webu  26. 12. 2003

Přesně deset let po revolučních listopadových událostech roku 1989 se na internetu objevil web Totalita. Jeho autoři se snaží popsat historii období let 1945 - 1989 tak, aby se návštěvník dozvěděl, jakým způsobem se komunisté dostali k moci a jak vypadal život normálního člověka pod jejich vládou.


"Nechceme, aby mladí lidé podlehli současné komunistické propagandě a díky tomu iluzi o způsobu života před rokem 1989. Postupně se věnujeme i souvisejícím událostem evropským, která s tématem souvisejí," říká o důvodech existence webu Totalita jeden z jeho autorů Tomáš Vlček.


O tom, že web studenti a vůbec mladá generace využívá, vypovídá fakt, že se v období před maturitami pravidelně zvedá návštěvnost. Kladnými ohlasy ale nešetří ani lidé z okruhu politických vězňů nebo lidé, kteří se o tuto problematiku zajímají profesionálně.
HODNOCENÍ: grafika (5/10), obsah (10/10)

TIP!
Na webu Totalita má své místo i legendární seriál Třicet případů majora Zemana, který oslavoval bezpečnostní aparát socialistického Československa a překrucoval novodobé dějiny naší země po 2. světové válce. Asi nejkomplexnější internetový speciál věnovaný tomuto seriálu nabízí podrobný obsah všech jeho dílů (včetně krátkých komentářů) nebo informace o hercích a tvůrcích seriálu. Nechybějí ani ukázky ze scénářů, a to dokonce včetně pasáží, které se nakonec na obrazovce neobjevily.Nově v současné době vzniká kapitola o padesátých letech, která je ovšem tématicky tak rozlehlá, že se bude jednat o dlouhodobý proces. V únoru příštího roku bude zveřejněna v nové podobě kapitola o komunistickém převratu, na období před maturitami se autoři chystají zveřejnit informace o jednom z nejmladších spolupracovníků StB, který donášel na své spolužáky na střední škole.


[vk]odkazy ] autoři ] věcný rejstřík ] zdroje ] jmenný rejstřík ]
   Facebook         Twitter home   
Copyright © 1999 - 2023 Tomáš Vlček   All rights reserved.   Všechna práva vyhrazena.